Ćwiczenia na MOP Stary Gózd

Ćwiczenia w restauracji "Bar u Stacha"

 

Pożar w pokoju motelowym w miejscowości Nowy Kiełbów 135 gmina Stara Błotnica, obiekt to „Bar u Stacha”. Osoba która zauważyła pożar powiadomiła właściciela obiektu, ten powiadomił straż pożarną i podjął decyzję o ewakuacji pensjonariuszy i pracowników z obiektu. Podczas próby gaszenia pożaru sprzętem przeciwpożarowym znajdującym się w obiekcie jednej osobie dym odciął drogę ewakuacji. Osoba znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym na kondygnacji, na której wybuchł pożar.

ewakuacja Bar u stacha

 

Taki scenariusz zakładały ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu gm. Stara Błotnica, które odbyły się w dniu 22 listopada na MOP Stary Gózd w restauracji "Bar u Stacha". Obiekt zasilany z instalacji fotowoltaicznej, panele umieszczone na dachu.

OSP Stary Kadłubek ćwiczenia Bar u Stacha

Jednostki ochrony przeciwpożarowej po przybyciu na miejsce zdarzenia otrzymały zadanie ewakuacji i udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, podania dwóch prądów wody, a także znalezienia punktu czerpania wody do zasilania samochodów.

Zasilanie, pompa niagara

Sprawdzono też umiejętności reagowania strażaków na zmiany sytuacji, komplikacje i utrudnienia. Doszło m.in. do zasłabnięcia ratownika prowadzącego działania w strefie zagrożenia.

Ponadto ratownicy mieli możliwość zapoznania się z instalacją fotowoltaiczną zainstalowaną na obiekcie. Tego typu instalacje stwarzają zagrożenie dla strażaków podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Panele fotowoltaiczne ćwiczenia

Dla zainteresowanych tematem instalacji fotowoltaicznych podajemy link:

https://www.ppoz.pl/ratownictwo-i-ochrona-ludnosci/1518-instalacje-fotowoltaiczne-jak-gasic

 

W ćwiczeniach wzięli udział ratownicy z: JRG Białobrzegi, OSP Stara Błotnica, OSP Stare Żdżary, OSP Pierzchnia, OSP Kaszów, OSP Stary Kadłub oraz OSP  Stary Kobylnik. Łącznie 38 strażaków ratowników.  

 

Serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie i umożliwienie zapoznania się z obiektem restauracji  dla Pana Stanisława Dębskiego właściciela restauracji "Bar u Stacha".

 

Turniej Wiedzy Pożarniczej


Zgaś Ryzyko Białobrzegi


Stop pożarom traw
Użytkownicy Online: 1