Pożar kościoła w Kaszowie

Pożar w kościele w Kaszowie.

Były to ćwiczenia nocne z serii "pożar
w kościele drewnianym", zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Białobrzegach. Scenariusz ćwiczeń przewidywał pożar w kruchcie kościoła, ogień rozprzestrzeniał się na ściany budynku. Jedna osoba, która podjęła próbę ugaszenia pożaru zatruła się dymem i straciła przytomność. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży przystąpiły do gaszenia pożaru oraz ewakuacji poszkodowanego z miejsca zagrożenia.

 

 Po natychmiastowym zgłoszeniu pożaru przez Księdza Proboszcza Parafii Kaszów dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Białobrzegach wysłał samochody z JRG Białobrzegi i pobliskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 


 

W sumie w ćwiczeniach udział wzięły jednostki z terenu gminy Stara Błotnica tj. OSP Stara Błotnica, OSP Stare Żdżary, OSP Stary Kadłubek, OSP Stary Kobylnik, OSP Pierzchnia, OSP Kaszów, OSP Stary Kadłub wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Białobrzegach.

 

Ćwiczenia miały na celu zapoznanie ratowników z lokalizacją jak i z samym obiektem, zagrożeniami jakie mogą wystąpić na terenie kościoła oraz doskonalenie technik współdziałania w przypadku pożaru.


 

Turniej Wiedzy Pożarniczej


Zgaś Ryzyko Białobrzegi


Stop pożarom traw
Użytkownicy Online: 1